Warning: Illegal string offset 'url' in /blog/kalamarz/wp-content/themes/csblog/functions-theme.php on line 154

Pióro wieczne – urok i satysfakcja pisania.

Kategoria: Blog

Pióro wieczne generalnie już wiele lat temu odeszło do lamusa. Wyparła je prostota i taniość użytkowania długopisu. Po co więc inwestować w niejednokrotnie drogie pióro wieczne, skoro można sklecić słowa firmową jednorazówką – padnie zapewne nie raz i nie dwa takie pytanie… No właśnie! Wbrew pozorom coraz więcej osób zaczyna doceniać przyrząd piśmienny naszych dziadków. Coraz częściej widuję ludzi czyniących zapiski piórem wiecznym, aczkolwiek nadal czynność ta potrafi wzbudzić nieskrywane zdziwienie wśród przypadkowych obserwatorów. Jednak niezaprzeczalnym jest fakt, iż osób piszących piórem wiecznym przybywa z dnia na dzień! 🙂

Jedni powracają do zapomnianej już pasji z lat młodzieńczych i przypominają sobie z sentymentem ile to pozytywnych wrażeń dawało im maczanie stalówki w kałamarzu, a ile emocji przy nieopacznym pojawieniu się kleksa (jak marzenie) na zapisanej treścią kartce papieru (no O-CZY-WI-ŚCIE, że już na tej całej zapisanej 😉 ). Nierzadko dopiero po latach, emocje te zostają docenione i z taką starannością na nowo celebrowane przy czynieniu codziennych notatek.
Dla młodego pokolenia to zupełnie nowe doznania, które gdy tylko dosięgną głębszych pokładów emocji, skrzętnie wkradają się do naszego życia i nawet mogą stać się pewnego rodzaju sposobem na ubarwienie codziennych, szkolnych elaboratów.

Niesamowite ile taka, z pozoru mała stalówka, z jeszcze mniejszym, ledwo widocznym irydem na jej końcu potrafi wydobyć emocji i doznań u każdego użytkownika pióra wiecznego !

 

I tylko takich wrażeń życzę Wam w imieniu zespołu KALAMARZ.net