Warning: Illegal string offset 'url' in /blog/kalamarz/wp-content/themes/csblog/functions-theme.php on line 154

Atramenty Callifolio z samego serca starej Alby

L`Artisan Pastellier –to firma mającą swoją siedzibę w samym sercu starej Alby, w południowej Francji.

Produkująca najwyższej jakości artykuły oparte na naturalnych pigmentach mineralnych i roślinnych, wytwarzane według starych, odnalezionych receptur, dostosowanych do współczesnych standardów europejskich.

Głównym założeniem firmy jest niezmienne zachowanie autentyczności receptur i jakości oraz naturalności stosowanych produktów.

 

magasin_albi

 

Firma oferuje w swej sprzedaży różnego rodzaju farby i pigmenty dla artystów i rzemieślników, takie jak akwarele, pastele, farby do jedwabiu i tkanin w rozległej palecie barw, pastele olejne, woski uszczelniające, tusze do kaligrafii oraz, szczególnie cenione wśród użytkowników piór wiecznych atramenty Callifolio.

Receptura atramentów Callifolio oparta jest na wodzie i nie zawiera w swym składzie żadnych toksycznych składników. Dlatego są szczególnie cenione wśród kolekcjonerów piór wiecznych.  Atramenty te można śmiało stosować nawet w stuletnich piórach wiecznych z każdym systemem napełniania.  Produkowane są wyłącznie z naturalnych pigmentów mineralnych i roślinnych. Zrównoważony skład gwarantuje doskonały przepływ inkaustu w piórze oraz idealne właściwości piśmiennicze.

Atramenty Callifolio są wykonane tradycyjną metodą i mogą być dowolnie mieszane i dopasowywane tworząc barwę według indywidualnych upodobań.

dsc_0321-3_resize

Atramenty dostępne są w oryginalnym, trójkątnym kałamarzu, o pojemności 40 ml, stanowiącym wizytówkę firmy. Aktualnie firma proponuje 36 kolorów, w tym aż 16 odcieni niebieskiego.

L`Artisan Pastellier wypuściła także serię atramentów pachnących o pojemności 30 ml. oraz saszetek uzupełniających o pojemności 50 ml.

dsc_0098_resize-3

***

Oficjalnym dystrybutorem na Polskę produktów m- ki L`Artisan Pastellier jest firma KAŁAMARZ.net

Będziemy sukcesywnie powiększać asortyment sklepu o kolejne produkty tej francuskiej manufaktury.